| Autor |
Poruka |
|
maxi974
|
Naslov: Re: HP i OIB Postano: 06 lip 2013 13:02 |
|
Pridružen: 06 lis 2012 08:47 Postovi: 31 Lokacija: karlovac
|
Neda Linic da mu išta promakne 
|
|
 |
|
 |
|
barbas
|
Naslov: Re: HP i OIB Postano: 06 lip 2013 14:55 |
|
Pridružen: 24 stu 2012 04:30 Postovi: 324 Lokacija: Hvar
|
|
Oib nije ništa drugo osim jednostavan način za kontrolu i praćenje ljudi.
_________________ Ni potriba.... ali lipo je imat...... 
|
|
 |
|
 |
|
Corto_1973
|
Naslov: Re: HP i OIB Postano: 06 lip 2013 15:58 |
|
Pridružen: 07 ožu 2011 11:16 Postovi: 2862 Lokacija: Slavonski Brod
|
|
A pošten čovjek nema što ni kriti...
Sent from my U8650-1 using Tapatalk 2
_________________  Devils Marble EVO, Nautilus Oddy klon, Hercules... ipv Mini, Kaya lite v2+ klon
|
|
 |
|
 |
|
Marllow
|
Naslov: Re: HP i OIB Postano: 06 lip 2013 16:22 |
|
Pridružen: 19 sij 2013 07:05 Postovi: 179
|
Corto_1973 je napisao: A pošten čovjek nema što ni kriti...
Sent from my U8650-1 using Tapatalk 2 Dobro velis. Sto nam uopce treba privatnost kad smo svi posteni. Najbolje da se makne i anonimnost na internetu i instaliraju kamere po nasim kucama. Jebi ga, nek svatko vidi kak smo mi svi posteni! 
_________________ 
|
|
 |
|
 |
|
Dadach
|
Naslov: Re: HP i OIB Postano: 06 lip 2013 20:54 |
|
Pridružen: 14 ožu 2013 21:10 Postovi: 218
|
|
Mene prekjučer poštar nije tražio nikakav OIB ni broj osobne. Sve po starom,potpis i doviđenja.
_________________ Nicotine patches are great. Stick one over each eye and you can't find your cigarettes.
|
|
 |
|
 |
|
flux
|
Naslov: Re: HP i OIB Postano: 06 lip 2013 21:47 |
|
Pridružen: 17 vel 2013 19:56 Postovi: 1373 Lokacija: na brdu iznad zagreba
|
mozd je ovo bio neki udbaski postar 
_________________   We Are The Borg #VAMO V3, VAMO V5, eGo-C twist # Ithaka, kayfun lite, oddy, T3s
|
|
 |
|
 |
|
Valter
|
Naslov: Re: HP i OIB Postano: 06 lip 2013 21:50 |
|
Pridružen: 01 vel 2013 12:48 Postovi: 1316 Lokacija: Velika Gorica
|
|
Danas su mi bili paketi iz UK, CZ i PL. Nisam trebao dati OIB.
_________________  
|
|
 |
|
 |
|
Lis
|
Naslov: Re: HP i OIB Postano: 06 lip 2013 22:52 |
|
Pridružen: 05 ožu 2011 15:35 Postovi: 1487
|
A to samo znaci da vase OIB-e vec imaju. 
|
|
 |
|
 |
|
Kinta
|
Naslov: Re: HP i OIB Postano: 06 lip 2013 23:11 |
|
 |
| Administrator |
 |
Pridružen: 02 ožu 2011 14:18 Postovi: 11261 Lokacija: Samobor
|
Ja u firmi nisam htio dati OIB kad su me trazili. Onda su ga skinuli s interneta. 
_________________ Ako su neki zivoti savrsena kruznica, drugi uzimaju oblik koji ne mozemo predvidjeti ni shvatiti. Gubitak je bio dio moga putovanja. No i pokazao mi je sto vrijedi. Kao i ljubav na kojoj mogu jedino biti zahvalan.
|
|
 |
|
 |
|
Corto_1973
|
Naslov: Re: HP i OIB Postano: 06 lip 2013 23:43 |
|
Pridružen: 07 ožu 2011 11:16 Postovi: 2862 Lokacija: Slavonski Brod
|
|
Ja stvarno ne razumijem to graktanje na OIB... Kad treba platiti porez - kuknjava... Kad treba prošvercati nešto - super... Kad treba graditi legalno - plač... Kad treba ukrasti materijal s gradilišta - oduševljenje...
Preko 20 godina postoji JMBG i nije zaživio nikada onako kako je planirano. Zašto? Zato što i dalje moram čekati par sati u redu za bilo koji usrani dokument. Umjesto da ga naručim iz fotelje i da mi stigne doma sutra. Umjesto da poreznu šaljem preko neta. Umjesto... ma umjesto svega...
A svih tih 20 godina kad god uđete na vrata socijalnog ili državne uprave oni preko vašeg starog JMBG-a imaju sve podatke o vama - i samo je još trebalo dodati porezne podatke, tj. primanja... ali eto, ne radi nitko ništa nego samo šeta od šaltera do šaltera. Valjda da ljudi ne razmišljaju previše i ne izađu na ulice. Živio naš mentalitet!!!
Kad god treba dovesti nešto u red, onda se nađe 5 baba koje se protive bilo čemu, jer eto one i ne znaju drugačije ispuniti svoj dan nego stajanjem u redu pred mnogobrojnim uredima državne uprave i samouprave.
A što se tiče anonimnosti na netu, odavno je nema...
Opet podsjećam zašto su Slovenci Europa odavno - još u doba bivše Juge donijeli su 2 zakona koji Hrvati neće nikada donijeti:
1 - stranka ne smije čekati - u 20 minuta državni službenik mora obaviti sav posao, 2 - stranka se ne smije saginjati pred državnim službenikom - pogledajte gdje su prozorčići na šalterima državne uprave, ljekarni i slično...
_________________  Devils Marble EVO, Nautilus Oddy klon, Hercules... ipv Mini, Kaya lite v2+ klon
|
|
 |
|
 |