| Autor |
Poruka |
|
SrKi
|
Naslov: Re: Klonovi napadaju. Da li se uopće braniti? Postano: 15 stu 2013 00:21 |
|
Pridružen: 07 kol 2013 23:04 Postovi: 228 Lokacija: Zagreb
|
|
Mislim da orginalni proizvođači ne gube previše kupaca zbog klonova, sigurno ne bih kupio orginal za 200$ da nema klona. Smatram da oni koji imaju novaca će kupiti orginal, a oni koji nemaju tako i tako si to ne mogu priuštiti. Čak smatram da postoji mogućnost da netko tko proba klon se s vremenom odluči priuštiti orginal ako mu se sviđa proizvod. Ja recimo trenutno nemam novaca za original Nemesisa i ne bih ga sigurno kupio da ne postoji klon, ali nakon što sam probao klona razmišljam da si priuštim orginal kad će biti financijska situacija bolja. Da nisam uzeo klona sigurno o tome ne bih razmišljao. Inače smatram da nije uopće potrebno moralizirati o toj temi.
|
|
 |
|
 |
|
Fosna
|
Naslov: Re: Klonovi napadaju. Da li se uopće braniti? Postano: 15 stu 2013 00:24 |
|
Pridružen: 05 svi 2013 10:13 Postovi: 1899 Lokacija: Zagreb, Gajnice
|
Izgleda da hoćemo klonove, a ne falsifikate  Clones, not counterfeits 
_________________  "People smoke for nicotine but they die from the tar." (Michael Russell)
|
|
 |
|
 |
|
Deckardcain
|
Naslov: Re: Klonovi napadaju. Da li se uopće braniti? Postano: 15 stu 2013 00:44 |
|
Pridružen: 15 tra 2013 13:08 Postovi: 905 Lokacija: St
|
|
_________________ Tilemahos, Expromizer 1 i 2, Kayfun V2+, Kayfun mini v3, Tajfun GT, VTC 2 mini, Eleaf pico, Poldiac, Nanos.
|
|
 |
|
 |
|
jvas01
|
Naslov: Re: Klonovi napadaju. Da li se uopće braniti? Postano: 15 stu 2013 00:56 |
|
Pridružen: 20 lip 2013 23:58 Postovi: 738 Lokacija: Novigrad (Istra)
|
ma i ženu iz kine treba kupit, jeftinija je 
_________________ nemesis sanblasted, nemesis, hammer the russian, Igo L, kayfun 3.1 clone....  
|
|
 |
|
 |
|
dafreek
|
Naslov: Klonovi napadaju. Da li se uopće braniti? Postano: 15 stu 2013 05:50 |
|
Pridružen: 16 sij 2013 13:27 Postovi: 248 Lokacija: Osijek
|
brewberry je napisao: I još nešto... Ne znam zašto mrzimo Kineze... Oni samo proizvode nešto što mi želimo kupiti. Ako postoji mrznja prema Kini, ona treba biti upucena prema njihovoj vladi (kao i nasoj  ), a ne prema jadnim radnicima sto po 16h rade u tvornicama. Sto se tice cijena originala: za nase standarde su stvarno prenapuhane. Nak Wizard Evolved za €400...nek si turi tu cijev sa DNA20 cipom tam di nema sunca. Chi You s tom cijenom, a po meni nije ni posebno lijep? Ne hvala! Sto se drugih zemalja i standarda tice 'u gle kak lijep mod, aha titanij, pa mogu si to priustiti i kupiti'. A ovo za moddere i customer support: Vapourart (GP team) definitivno imaju super support. Jako su aktivni na forumima i pokusavaju svakome pomoci. Nije mi zao ni lipe sto sam platio za Spheroida, osim sto mi je najbolji atty ikad, znam da ak se nesto pokida (a valjda nece  ) oni ce mi na neki nacin pomoci. Kad sam ga dobio, curio mi je kod punjenja, nista strasno, mozda pola kapi, ali zivciralo me je. Pitao sam ih u cemu bi mogao biti problem, brzo su odgovorili, uslikao sam navoje, otkrili su da je greska u proizvodnji i poslali mi ispravni dio potpuno besplatno. Stvarno se brinu o svojim kupcima. Sent from my iPhone
|
|
 |
|
 |
|
Max_ZG
|
Naslov: Re: Klonovi napadaju. Da li se uopće braniti? Postano: 16 stu 2013 18:59 |
|
 |
| Moderator |
 |
Pridružen: 23 svi 2013 20:01 Postovi: 4308 Lokacija: Zagreb, Šalata
|
_________________ There's a fine line between fishing and just standing on the shore like an idiot. ><((((º>-------------------------------------------   Modovi, akrilni stalci i 3D printanje
|
|
 |
|
 |
|
bodulac
|
Naslov: Re: Klonovi napadaju. Da li se uopće braniti? Postano: 16 stu 2013 19:16 |
|
Pridružen: 28 lis 2013 13:22 Postovi: 155 Lokacija: Murter
|
Ali ovaj made in china je najvjerojatnije jeftiniji od ovog madi in germany 
_________________  
|
|
 |
|
 |
|
Dadach
|
Naslov: Re: Klonovi napadaju. Da li se uopće braniti? Postano: 16 stu 2013 19:48 |
|
Pridružen: 14 ožu 2013 21:10 Postovi: 218
|
|
_________________ Nicotine patches are great. Stick one over each eye and you can't find your cigarettes.
|
|
 |
|
 |
|
damirdjg
|
Naslov: Re: Klonovi napadaju. Da li se uopće braniti? Postano: 16 stu 2013 21:05 |
|
Pridružen: 05 kol 2012 11:34 Postovi: 1034
|
Dadach je napisao: 
_________________ I NOGA U GUZICU JE KORAK NAPRIJED...
|
|
 |
|
 |
|
Max_ZG
|
Naslov: Re: Klonovi napadaju. Da li se uopće braniti? Postano: 18 stu 2013 01:44 |
|
 |
| Moderator |
 |
Pridružen: 23 svi 2013 20:01 Postovi: 4308 Lokacija: Zagreb, Šalata
|
THE CLONE RUSE: THE ORIGIN FALLS TO TOBECO  The Origin falls victim to Tobeco. Does this mean Aqua is not too far behind? Hcigar has said they have already replicated it, but we have yet to see pictures. Considering how fast clones are starting to come out - which mod maker(s) are double dipping and working for China? Which mod makers are feeding China designs and product only the mod makers themselves have access to? Their first mistake? Releasing pictures of clones before the actual authentic product came to market. Fingers are quietly being pointed, but nothing stays quiet in this community for very long. This whole argument of cloning is nothing more than a ruse, to keep us fighting while they make money from both sides.
When this comes to light - get ready for a shit storm ladies and gentlemen.
_________________ There's a fine line between fishing and just standing on the shore like an idiot. ><((((º>-------------------------------------------   Modovi, akrilni stalci i 3D printanje
|
|
 |
|
 |