 |
.
Sada je: 23 lip 2026 14:52. | Zadnji put si ovdje bio: 23 lip 2026 14:52. Vremenska zona: UTC + 01:00 [ LJV]
Novi postovi | Tvoji postovi
| Autor |
Poruka |
|
Silver Storm
|
Naslov: Re: Zika virus i zavjet šutnje Postano: 08 vel 2016 12:37 |
|
Pridružen: 15 pro 2013 23:28 Postovi: 920 Lokacija: Split
|
_________________ *Where ignorance is bliss, 'tis folly to be wise.* 
|
|
 |
|
 |
|
Rossi
|
Naslov: Re: Zika virus i zavjet šutnje Postano: 08 vel 2016 12:42 |
|
Pridružen: 03 lis 2013 19:28 Postovi: 1395 Lokacija: Zagreb
|
ok, ajde se drzte cinjenica... evo roots, stavi neki link ili nesto s cim ces podkrijepit to sto pises... po meni, prvi post od corta je super, nisam znao da virus tolko dugo postoji, saznao sam nesto novo... istrazivanje virusa je platio rockefeller, ok, ima love, da nije on, neko drugi bi... nisam znao da se moze kupit... to je sve dostupno javnosti, ali nije mi na pamet palo kupit soj nekog virusa pa da bi isao to trazit po fastu ili neznam di 
_________________  Panzer, Hana Modz V3, Kayfun Lite, Taifun GT, Helios, RSST, DID
|
|
 |
|
 |
|
Roots
|
Naslov: Re: Zika virus i zavjet šutnje Postano: 08 vel 2016 12:47 |
|
Pridružen: 07 lis 2014 12:54 Postovi: 1650 Lokacija: Zagreb
|
fukara je napisao: da ne citiram sve Zovu se tako da se makne bilo kakav kredibilitet koji bi ta priča imala, te joj se još sa tom etiketom "teorija zavjere" prišije i nekakva sprdnja ajmo reći. Pogledaj u prošlosti koliko je "teorija zavjera" zapravo ispalo "istina". A koliko nikada nećemo saznati. A sad Citat: ali mislim ako te dira ovakva tema daj nam definitivne dokaze za to i ja cu ti prvi reci svaka cast bio si u pravu. Po mom misljenju ti tvrdis nesto da je istina bez definitivnih dokaza i iz tog razloga dobivas takve reakcije i sto se mene tice ti mozes vjerovati u sta hoces pa cak i u onu teoriju da je pola ljudi neka vrsta kombinacije guštera i ljudi (koristim ovo kao primjer ne kao uvrjedu) ali ne mozes tvrditi da je to istina i da si samo ti u pravu jer ponavljam nemas definitivnih dokaza. Točno tako, a zašto je to tako? Jer su sve službene priče klimave, i malo jači vjetar bi ih srušio, i koliko sam ja u pravu ili krivu nisam ništa dalje od tih "priča". Ako cemo o definitivnim dokazima, mozemo se vratiti tamo u sve druge teme, pa mi pokazite te dokaze, do 2001. kada je bila prekretnica u svijetu. A tamo je tek "službena priča" smiješna, al eto to je sve moja iluzija, nije se desilo...... Nemam dokaza.... Dok postam vec silver prca  Rossi, ali nemam nikakve linkove  Možemo pogađati, ko kak si reko, nekak pobjegne, mozda i ne, nebitno. Čudno je kako se odmah stvara nekakva frka oko toga, a nitko ne objavi recimo tko ga je otkrio, i da se moze kupiti i da je lako moguce da netko to namjerno napravi, cak me i cudi da nisu to rekli, da je to netko namjerno napravio. E sad se gore sve citiralo ,jebemu 
_________________ Practice what you preach"zašto kad pet puta kliknem na fajer tipku, mod više ne radi"
|
|
 |
|
 |
|
numberfour
|
Naslov: Re: Zika virus i zavjet šutnje Postano: 08 vel 2016 16:24 |
|
Pridružen: 13 stu 2015 14:48 Postovi: 33
|
|
Roots gledaj ovako vise manje je nebitno kad je virus otkriven jer vrusi mutiraju, tako da taj virus iz 40 i neke nije ni blizu ovog virusa danas. Koji je problem sa tim Africkim virusima? Problem je taj sto su to endemske bolesti ili ti bolesti koje obitavaju samo na nekom odredenom podrucju. Ljudi koji zive na tom podrucju postaju imuni na taj virus( to se desava na vise nacina). E sad sto se desilo? Desilo se to da je virus prije x godina postao stetan za covjeka i poceo se sirit vektorima( mile je to objasnio). Virus je dosao na podrucije gdje taj virus nije uobicajen i naisao na domacine koji nisu otporni na njega. Kao kod velike vecine virusnih bolesti, virus se ne moze odmah vidjeti preko nekih odredenih pretraga, nego se mora pricekati da se virus razmnozi, a za to vrijeme ta osoba je zarazna i dolazi u kontakt sa drugim osobama. Tako dolazi do epidemije. E sad teoreticari zavjere tvrde ovo:" Farmaceutske kuce imaju lijek ali ga ne zele prodavati, kad umjesto toga moga prodavati neke druge lijekove i tako zaraditi vise novaca ili oni bi propali da smo svi zdravi itd,itd". Ovako lijek za zika virus ne postoji, niti ce postojat u skorijoj buducnosti. Zasto? Niti za jednu virusnu bolest ne postoji lijek. Virusne bolesti se lijece jacanjem imuno sustava ili razvijanjem imuniteta. E sad ima vise vrsta imuniteta, ali jedan od nacina kako se stjece imunitet je cijepljenje. Sad nemoj se ljutit ali da sutra izade cijepivo za zika virus sto bi ti prvo rekao i koja bi bila tvoja reakcija? Identicna stvar se ponavlja s virusom gripe svake godine. Evo ako je slucajno netko iz struke na forumu popljuvat ce me zbog ovakvog laickog opisa. Btw nebitno je to sto se virus moze kupit preko interneta, kad to moze bit soj koji je jos neopsan za covjeka.
|
|
 |
|
 |
|
Roots
|
Naslov: Re: Zika virus i zavjet šutnje Postano: 08 vel 2016 16:45 |
|
Pridružen: 07 lis 2014 12:54 Postovi: 1650 Lokacija: Zagreb
|
|
To mi je bilo jasno i prije ovog virusa, no hvala na objašnjenju.
_________________ Practice what you preach"zašto kad pet puta kliknem na fajer tipku, mod više ne radi"
|
|
 |
|
 |
|
numberfour
|
Naslov: Re: Zika virus i zavjet šutnje Postano: 08 vel 2016 16:56 |
|
Pridružen: 13 stu 2015 14:48 Postovi: 33
|
|
Znaci to ti je najbolji dokaz, jedne teorija koja se zove evolucija. Sad ako hoces mogu ti ja o tom mom objasnjenju pricat doslovno satima i ic u datelja ali mi se to neda preko foruma. Tu sigurno nema nikakve teorije zavjere. A sto se tice bjezanja virusa iz laboratorija to je danas jako ali bas jako tesko izvedivo. Imam jako dobrog prijatelja koji radi u farmaceutskoj industriji, uz mjere koje oni poduzimaju nema teoretske sanse da nesto pobjegne van. Bar ne u danasnje vrijeme. Dovoljno ti je rec da oni temeljitije steriliziraju otpad, nego mi setove za operaciju( a mi u bolnici sve kontrole prolazimo bez problema)
|
|
 |
|
 |
|
spavle
|
Naslov: Re: Zika virus i zavjet šutnje Postano: 08 vel 2016 17:05 |
|
 |
| Moderator |
 |
Pridružen: 08 ožu 2013 10:24 Postovi: 4005 Lokacija: ZG, Prexico City
|
|
Mene smeta kada se kaže "gripa" ili "virus gripe", tu već ima toliko varijacija i razlika da je riječ "gripa" generički izraz za mali milijun različitih virusa. Čini mi se da je isti slučaj i sa generičkim izrazom "Zika". !!!!!
_________________  MOD: SXK Nebula Zero Mini, Koopor Mini 60W, Cloupor Mini Plus Atty: Taifun Kayfun Cubis HH.357
|
|
 |
|
 |
Sada je: 23 lip 2026 14:52. | Zadnji put si ovdje bio: 23 lip 2026 14:52. Vremenska zona: UTC + 01:00 [ LJV]
Novi postovi | Tvoji postovi
Trenutno korisnika: bot* i 22 gostiju. |
| |
|
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
 |